TFT/FPL Ligi Kuralları

NPL KURALLARI

MAÇ KURALLARI

1- Birinci ligde oynayacak takımlar en az 7 ikinci ligde oynayacak takımlar ise en az 5 kişi ile maça çıkmak zorundadır.

2- Any zorunludur. 11 kişi ile de maça çıkılsa Any zorunluluğu vardır. Any oynayan oyuncu kaleci olamaz.

3- Kaleci zorunlu değildir.

4- Her pro oyuncusu oyun içersindeki lakabı kesinlikle gerçek isimleri olmalıdır. Gerçek ismi olmayan oyuncuların istatistikleri işlenmeyeceği gibi hiç bir ödülden de faydalanamayacaktır.(bu kural zorunlu değildir, ancak ödüller için oyuncuları uyarmanızda fayda var)

5- Herhangi bir glitch(hile)girişiminde bulunmak, kullanmak yasaktır.Tespit edildiğinde ağır şekilde cezalandırılacaktır.

6- Frikiklerde, kornerlerde vs. herhangi bir şekilde kaleciyi engellemek kesinlikle yasaktır.Frikiklerde oyuncu ile kale çizgisinde durmak ve korner bayrağında top saklamak yasaktır.

7- Penaltı ve frikiklerde devamlı tackle tuşuyla yaklaşmaya çalışmak veya animasyon tuşlarına devamlı basarak rakip oyuncuyu engellemeye çalışmak yasaktır. Bunun yapılması durumunda maç kaldığı yerden devam edecektir. Yapılan anın videosu yönetime gönderildiği takdirde yönetim oy birliği ile kararını belirtecektir.

8- Anlaştığınız maç saatinden en fazla 10 dk bekleme yapılabilir. 11 dk dan itibaren hazır olmayan takıma hükmen mağlup sayılacaktır.

9- Konu her ne olursa olsun rakipler arasında tartışma kabul edilemez. Durum o an Disiplin Kuruluna bildirilmesi gerekmektedir. Kural ihlali durumunda video yada ss’leri yönetimle paylaşıp gerekli cezai işlemler uygulanacaktır.

10- Maç sonunda Maçın adamı,gol,asist,reytingler ve psn id lerinin bulunduğu alanın video olarak almak zorunludur. Eğer almazsanız mac skoru HÜKMEN video almayan takım alehine girilecektir. Eğer iki takımda almamış ise maç skoru BERABERE olarak girilecektir.Aynı hatayı 3 defa tekrarlayan takım LİGDEN İHRAÇ edilecektir.

11- Maç sonu aldığınız istatistik videolarını herhang bir youtube, twitch vb. gibi bir sosyal medya aracına yükleyip, NPL Yönetiminin yönlendirdiği ilgili alanlara linkleri atmaları ZORUNLUDUR. Eğer linki atmayan takım olursa bu takım alehine HÜKMEN skor girişi yapılacaktır.

12- Ligde sebep ne olursa olsun 3 defa hükmen veren takım LİGDEN İHRAÇ edilecektir.

13- Psn id değiştiren oyuncular sitede kendi profillerinden psn id lerini değiştirmezler ve bu şekilde maça çıktıkları tespit edilirse, oynadığı takım maçı HÜKMEN kaybedecek ve oyuncu uyarılacak. Aynı hatayı aynı oyuncu tekrarlar ise oyuncu 10 gün banlanacak. Üçüncü seferde ise bütün sezon banlanacaktır.

TRANSFERLER VE KADRO
1- Transfer sezonu açıldığnda 1 kaptana yetki verilecek ve aldığınız oyuncuları kadronuza kendiniz ekleyeceksiniz. Transfer sezonu bittiğinde kadro bildirme sistemi ile kadronuzu bildireceksiniz ve kaptanlık yetkinizi elinizden alacağız. Diğer transfer sezonuna kadar, bildirdiğiniz kadrodan hiçbir oyuncu çıkamayacak ve (oyuncu boşta değilse) yeni oyuncu eklenemeyecek.

2- Transfer sezonu olmadığı süreçte eğerki sezon başında hiçbir takım ile anlaşmamış bir oyuncu ile anlaşırsanız, Yetkililerden birisine bildirerek kadronuz eğer oyuncu sınırını aşmıyorsa kadronuza dahil edebileceksiniz.

3- Takımların maksimum oyuncu sayısı 21 kişidir.

4- Takımların minimum oyuncu sayısı 11 kişi olmak zorundadır.


DİSİPLİN,LİGDEN ÇEKİLME VE CEZAİ İŞLEMLER
1- Bir takım lige katıldıktan sonra sezon bitmeden dağılır veya çekilirse, takımın lige başvurduğu kurucu kaptanı ve diğer kaptanı ligden 1 sezon banlanır.

2- Takım kaptanları veya oyuncular arasında herhangi bir küfürleşme,argo yada kışkırtıcı tavırlar oluşursa, lig yöneticilerine SS atıldığı taktirde ilk seferinde 10 gün, ikince seferde 1 ay, üçüncüde ise bütün sezon ban cezası uygulanacaktır.(küfür ve argo gerçekten ağır durumlarda ise yönetim ortak karar ile cezai işlemde oynama yapabilir)

3- NPL Ligi ile ilgili farklı liglerde dedikodu yapmak ve NPL liginin ismini kötüleyecek veya lige zarar verici davranışlar tespit edildiği taktirde bu kişi ligden ilk seferinde yarım sezon, ikinci seferde 1 sezon banlanacaktır.

Copyright © 2018 National Pro League. Powered by Fatih İbrahim SALMAN